Iba 4 slovenské mestá sa môžu pýšiť autorampou a autovlakom. Okrem Bratislavy, Popradu a Košíc je to aj neďaleké Humenné. Čo si však predstaviť pod pojmom autovlak? Odpoveď je jednoduchá. Veľmi pohodlný a premyslený spôsob cestovania, ktorý by sa v skratke dal vysvetliť nasledovne.
Zbalím do auta kufre, tašky, ruksaky, počítače, lyže, sánky a ešte môžem pridať aj vrece zemiakov od starej mamy. V Humennom vyveziem takto naložené auto po autorampe na autovlak, pohodlne sa usalaším v lôžkovom kupé a ráno sa zobudím v Prahe, či Bratislave. Alebo v opačnom garde, naložiť sa v Prahe či Bratislave a ráno sa vyspaný ocitnúť v Humennom. Pokiaľ má človek veľa batožín, veľkú rodinu a ešte je po pracovnom týždni vyčerpaný a predsa len chce cestovať na veľkú vzdialenosť, neváha ani chvíľočku.
Spoločnosť Wagon Slovakia Košice a.s. ozrejmila, pre koho je takýto spôsob cestovania zaujímavý.
- Predovšetkým sú to „východniari“ pracujúci v Čechách alebo v Bratislave. Radi si vezmú, svoje auto so sebou. Po celotýždennej vyčerpávajúcej práci zbalia rodinu, naložia svoje auto batožinami, pohodlne sa aj s rodinkou uložia do lôžkového vozňa a ráno sú v cieli cesty, alebo pokračujú ďalej svojim autom po návštevách u rodiny a priateľov, po cestách vedúcich aj do te poslednej dedinky na východnom Slovensku.
- Nemenej atraktívne je to pre českých turistov. S plne naloženým autom, ktoré vlastne slúži ako „batožina“ sa prevezú napr. do Popradu, alebo až do Humenného a ďalej pokračujú po turisticky atraktívnych lokalitách a návštevách. A podobným spôsobom sa vracajú do Čiech. Alebo si to skombinujú: jedna cesta autovlakom, spiatočná cesta po vlastnej osi.
- Ďalšou skupinou klientov, ktorí autovlak preferujú, sú rôzne servisné a dodávateľské firmy. Máme klientov, ktorí pracujú v Prahe či v Bratislave, po skončení pracovnej doby naložia svoje auto s potrebnými pracovnými prostriedkami na vlak, vo vlaku sa dobre vyspia, ráno sú v pobočkách (v Humennom, Trebišove, Michalovciach, Medzilaborciach, Stropkove…), urobia, čo potrebujú a opäť podobným spôsobom odcestujú späť do Prahy, či Bratislavy. Nestrácajú čas, neprenášajú ťažké kufre, ušetria za hotel a pritom celá pracovná cesta prebehne bezpečne a pohodlne. Pre súkromných podnikateľov, ktorí majú pobočky na trase je to skvelá pomoc.
- A viezli ste už niekedy svoje dieťa s dvoma ťažkými kuframi na letisko do Bratislavy alebo do Viedne, aby ďalej letecky pokračovalo na štúdium v USA, alebo hoci aj v Austrálii? Ak ste cestu z napr. Svidníka a späť absolvovali autom, dozaista ste boli poriadne vyčerpaní a určite táto cesta bola pre vás únavná aj pomerne nebezpečná.
- Občas sa stáva, že autovlak využijú aj milovníci starých vojenských džípov, alebo veteráni značky Jaguár. Zvyčajne jednu cestu z Prahy absolvujú autovlakom a späť idú „po vlastných! V letných mesiacoch od mája do septembra, tento spôsob prepravy využívajú aj majitelia jednostopých motorových vozidiel – teda motocyklisti. Väčšinou ide o majiteľov drahých strojov. Táto skupina klientov nevníma konečnú stanicu autovlaku, ako svoju koncovú. Ich cieľom je mototuristika po Slovensku a jeho turisticky zaujímavých lokalitách.
Zaujala Vás ponuka? Prečítajte si dôležité informácie (klik)
Našli ste sa v predchádzajúcich riadkoch? Zaujala vás táto služba a ponuka? Služby autovlaku môžete využiť na týchto trasách:
– nočné spojenie Košice – Praha a späť v EN 442/443 BOHEMIA
– nočné spojenie Poprad – Praha a späť v EN 444/445 SLOVAKIA
– nočné spojenie Humenné – Bratislava a späť v R 614/615 ZEMPLÍN
– nočné spojenie Humenné – Praha a späť v EN 442/443 BOHEMIA
– denné spojenie Košice – Praha a späť v EC 242/243 ROHÁČE (len vo vybrané dni)
„Neustále hľadáme spôsoby, ako zvýšiť kvalitu a vyjsť našim zákazníkom v ústrety“
„Železničná doprava napriek rozvíjajúcej sa automobilovej, či leteckej doprave má stále svoje pevné miesto v spôsobe cestovanie. Len na Slovensku železnice prepravia rádovo desiatky miliónov ľudí. A tí potrebujú jesť a piť, a ak cestujú v noci – potrebujú si ľahnúť. Pohodlné a bezpečné cestovanie na veľké vzdialenosti v ležadlových a lôžkových vozňoch, spolu s poskytovaním kvalitnej čerstvej stravy v reštauračných vozňoch, dozaista dokážu skrátiť a spríjemniť cestovanie. Tieto služby poskytuje Spoločnosť Wagon Slovakia Košice, a. s., ktorá je dodávateľom reštauračných a ubytovacích služieb pre Železničnú spoločnosť Slovensko, pričom neustále hľadá spôsoby, ako zvýšiť kvalitu. Aj keď vozne nie sú majetkom spoločnosti Wagon Slovakia Košice, a.s., majetkom, ale sú vo vlastníctve štátu, spoločnosť investuje do vybavenia interiérov reštauračných vozňov, dohliada na kvalitu stravy a úroveň stolovania. Pracuje v systéme riadenia kvality podľa normy ISOO 9001 a systému HACCP. Nezanedbateľnou mierou sa podieľa na realizácii služieb autovlaku, ktorú poskytuje už od roku 2007,“ znie vyjadrenie spoločnosti.
Užívatelia internetu nájdu najviac informácií na webových stránkach :
www.wgske.sk
www.slovakrail.sk
www.facebook.com/wgske,
na telefónnom čísle kontaktného centra: 18 188.
PR článok